Menu Content/Inhalt
Start arrow Życie szkoły arrow Eksperyment
Eksperyment PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
20.02.2014.

2014_krokomierz.pngW ramach programu „Młodzi odwagi” rozpoczęliśmy w tym tygodniu eksperyment, w którym biorą udział uczniowie klas pierwszych i trzecich. Na prośbę wychowawców świetlicy pani dyrektor sfinansowała zakup 5 krokomierzy. Naszym celem jest zbadanie  poziomu aktywności fizycznej naszych uczniów. Wszyscy badani, będą przez tydzień używali krokomierza i każdego wieczoru zapisywali swój dzienny wynik. Chcemy porównać otrzymane zapisy z normami światowymi oraz sprawdzić jak wyniki różnicują się jeśli chodzi o wiek. Czy uczniowie w pierwszej klasie są tak samo aktywni jak trzecioklasiści ?

Chcemy uświadomić naszym uczniom na jakim poziomie znajduje się ich aktywność fizyczna.

Niżej zamieszczamy zalecenia dotyczące dziennej ilości kroków:

 

< 5000 kroków dziennie

5000 – 7500 – mało aktywny

7500 – 7499 – częściowo, średnio aktywny

10 000 – człowiek aktywny

>12 500 – bardzo aktywny

 

Po zakończeniu eksperymentu zamieścimy wyniki i wnioski płynące z naszych badań. Wszystkich chętnych, którzy zechcieliby zbadać poziom swojej aktywności fizycznej zapraszamy do zgłaszania się do świetlicy szkolnej.

 

Anna Kozak, Malwina Wojtas - Wlaszczyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
designed by www.madeyourweb.com